Očkovaní ľudia šíria koronavírus Covid-19, je to blud a nezmysel, Craig Spencer | Fact Check

Správy že očkovaní ľudia šíria Covid-19 sú nezmyslom. Fact Check. Craig Spencer je lekár núdzovej medicíny a riaditeľ globálneho zdravia v núdzovej medicíne v New York Presbyterian, Columbia University Medical Center. Toto je lekár s atestácoiu v medicíne a nie šarlatán Mesík, bez atestácie v medicíne.

Koronavírus Covid-19, vakcína funguje

Reči že očkovaní ľudia pravdepodobne šíria koronavírus sú nezmyslom.
Jeho vyjadrenie. Mnohým plne zaočkovaným Američanom náraz Delta pokazil to, čo malo byť leto. Tí, ktorí pred mesiacmi odhodili masky, boli požiadaní, aby ich oprášili. Mnohí stále neriskujú. Niektorí sa dokonca vrátili k všetkým tým istým opatreniam, ktoré prijali pred injekciou, vrátane vyhýbania sa spoločnosti iných plne očkovaných ľudí.

Medzi poslednou skupinou, ktorú som počul na ospravedlnenie ich novej ostražitosti je, že „očkovaní ľudia pravdepodobne šíria koronavírus“.

Toto nedorozumenie, ktoré pochádza z mätúcich vyhlásení orgánov verejného zdravotníctva a zavádzajúcich titulkov médií, je hanba. Výsledkom je zbytočný strach medzi očkovanými ľuďmi a podkopávanie chápania verejnosti o dôležitosti a účinnosti očkovania.

Dovoľte mi teda objasniť jednu vec: u očkovaných ľudí nie je väčšia pravdepodobnosť šírenia koronavírusu ako u neočkovaných.

Dokonca aj v USA, kde je viac ako polovica populácie úplne očkovaná, sú za drvivú väčšinu prenosu zodpovedné neočkované osoby.

Chápem, prečo sú ľudia zmätení. V apríli, po mesiacoch, keď odborníci na verejné zdravie opatrne propagovali zásluhy očkovania, riaditeľka CDC Rochelle Walensky citovala nové skutočné údaje o účinnosti výstrelov, aby jubilantne vyhlásila, že „očkovaní ľudia vírus nenosia“. CDC neskôr svoj komentár stiahlo, ale titulky ako „ Je to oficiálne: Očkovaní ľudia neprenášajú COVID-19 “ už v mnohých vzbudzovali dojem, že okrem pozoruhodnej ochrany pred infekciou koronavírusom im zábery tiež zabránili od prenosu choroby na iných.

Vedci namietali a varovali, že na podporu takéhoto vyhlásenia nie je dostatok údajov. Ich obavy boli prezieravé. Keďže sa Delta najskôr v lete uchytila ​​a potom sa rýchlo rozšírila, naša kolektívna úľava sa zmenila na skľučovanie.

Prepuknutie choroby v Provincetowne, v štáte Massachusetts v ktorom bolo 74 percent zo 469 prípadov plne očkovaných prinútilo CDC aktualizovať pokyny k noseniu masiek a vydať smutné a triezve varovanie: Očkovaní ľudia infikovaní variantom SARS-CoV-2 Delta môžu byť rovnako nákazlivý ako neočkovaní ľudia.

V dôsledku oznámenia v Provincetowne boli mnohí, ktorí dostali svoje zábery, zmätení z toho, čo pre nich tieto správy znamenali, najmä keď sa z titulkov zdalo, že očkovaní jedinci pravdepodobne ochorejú a ochorejú na COVID-19 rovnako ako neočkovaní.

Ale toto rámovanie minul jedným z najdôležitejších faktorov v šírení koronavírusy: Na šírenie koronavírusu, budete musieť mať koronavírus.

Očkovaní ľudia majú oveľa menšiu pravdepodobnosť, že budú mať koronavírus, bodka.

Ak to bolo vôbec spomenuté, bolo to považované za dodatočnú myšlienku. Napriek obavám zo zníženia imunity poskytujú vakcíny najlepšiu ochranu pred infekciou. A ak niekto nie je nakazený, nemôže šíriť koronavírus. Je to skutočne také jednoduché. Navyše, v tých prípadoch, keď očkovaná osoba dostane prelomový prípad, áno, môžu byť infekční ako neočkovaná osoba. V porovnaní s neočkovanými sú však pravdepodobne nákazlivejšie po kratšiu dobu a môžu celkovo obsahovať menej infekčných vírusov.

Preto je pre kontrolu šírenia koronavírusu rozhodujúce získať viac ľudí, ktorí sú v kontakte: Každá očkovaná osoba pomáha obmedziť schopnosť vírusu skrývať sa, replikovať sa a množiť sa.

Medzi neočkovanými vírus putuje bez prekážok po diaľnici s viacerými mimo rampami a čerpacími stanicami. V očkovaných sa stratí v bludisku slepých ulíc a slepých uličiek. Tak často rozbije únikovú cestu, ale vo väčšine scenárov sa ocitne odrezaná a jej cesta sa skončí. Ďalej to nemôže ísť.

Potvrdzujú to nedávne údaje z New Yorku, ktoré ukazujú, že viac ako 96 percent prípadov patrí medzi neočkovaných. Len 0,33 percenta plne zaočkovaných Newyorčanov bolo diagnostikovaných s COVID-19.

Aby ste zdôraznili, čo to znamená v reálnom svete, predstavte si dve svadby so 100 hosťami, jednu, kde sú všetci neočkovaní a druhú, kde sú očkovaní všetci hostia.

V neočkovanej svadobnej skupine je pravdepodobnosť, že aspoň jeden z hostí má COVID-19, vysoká. Podobne je každý prítomný náchylnejší a vírus pravdepodobne nakazí mnoho ďalších, vzhľadom na zvýšenú prenosnosť variantu Delta.

Na svadbe s výlučne očkovanými návštevníkmi je však pravdepodobnosť, že ktokoľvek z prítomných má ochorenie COVID-19, nepatrná. Aj keď je niekto z prítomných infikovaný, pravdepodobnosť, že sa ostatní hostia nakazia vírusom, je vzhľadom na ochranu, ktorú poskytujú ich zábery, podobne nízka.

To je presne dôvod, prečo sú mandáty očkovania také dôležité a prečo je chodenie na akcie, ktoré vylučujú nezaočkovaných ľudí, oveľa, oveľa bezpečnejšie než tie, ktoré sú otvorené pre všetkých. Každý vie, že očkovacie látky pomáhajú chrániť každého jednotlivca, ktorý dostane výstrel. Ale keď sa očkuje viac ľudí, pomôže to zaistiť bezpečnosť aj všetkých ostatných (vrátane detí a iných osôb, ktoré nie sú oprávnené na očkovanie).

Stojí za to uznať, že aj keď sú vakcíny našou najlepšou ochranou napriek tomu robia to, čo potrebujeme, aby urobili veľmi dobre nie sú dokonalé. Očkovaní jedinci môžu zaznamenať prelomové infekcie a keď sa tak stane, môžu potenciálne nakaziť ostatných. U niektorých sa môže vyvinúť aj dlhý COVID, aj keď zábery našťastie dramaticky znižujú aj toto riziko.

Tieto dôvody sú presne tým, prečo v mnohých prípadoch majú zmierňujúce opatrenia, ako je maskovanie a mandát, stále zmysel pomáhať obmedzovať šírenie, a to aj u očkovaných.

Ako lekár pohotovostnej medicíny som na vlastné oči videl dramatickú úlohu vakcín pri znižovaní závažných následkov vírusu, ktorý zaplavil moju pohotovosť na začiatku pandémie. A ako člen jednej z prvých skupín očkovaných v rámci zavádzania ma pri starostlivosti o pacientov chránili zábery a tie mi bránili priniesť vírus domov do mojej rodiny.

V konečnom dôsledku je však diagnóza COVID-19 u niekoho blízkeho tým, čo zdôraznilo, prečo je tvrdenie, že očkovaní šíria koronavírus rovnako pravdepodobné ako neočkované, také nesprávne.

Nedávno ma moja sesternica kontaktovala, keď jej dcéra mala pozitívny test na COVID-19. Jej dcéra ochorela len niekoľko týždňov pred 12. narodeninami, kedy by mala nárok na vakcínu. Moja plne zaočkovaná sesternica strávila takmer každú chvíľu po jej boku vždy v interiéri a zvyčajne bez maskovania, ale sama nikdy neochorela.

“Zdá sa, že vakcína funguje.” Je to kúzlo!” napísala mi sms. Predtým, ako dostane svoje zábery, by bola takmer určite infikovaná a pravdepodobne by to postúpila iným. Vakcína však prerušila reťaz prenosu.

Moja sesternica nikdy nikomu nešírila COVID-19 svojej dcéry, pretože ho nikdy nedostala.

Craig Spencer. Fact Check!!

Antivaxeri a ľudia šarlatáni často čítajú nezmysly, ako debil Bukovský

… Bukovský a Mesik sa vám za šírenie nezmyslov možno ospravedlnia, ale lekár nesprávnou diagnózou, zlým liečenim môže stratiť zamestnanie, zabiť človeka a skončiť na súde a vo väzení. Preto je Mesíkovi a Bukovskému jedno či klamú alebo nie.