Dôležitosť kontroly nad emóciami | Fact Check

Dôležitosť kontroly nad vašimi emóciami. Ovládanie mysle je myšlienka, ktorá ľudí fascinuje už mnoho rokov. Médiá a filmy rozprávali príbehy o skupinách ľudí, ktorým vymyli mozog alebo ich zhypnotizovali a robili veci, ktoré by inak nikdy neurobili. Na oboch stranách problému sú ľudia; niektorí veria, že neexistuje nič také ako ovládanie mysle a že je to všetko len vymyslené, zatiaľ čo iní veria, že ovládaním mysle by mohli byť kedykoľvek manipulovaní.

Ovládanie je kontroverzná téma, ku ktorej rôzni ľudia pristupujú nespočetnými spôsobmi. Pre väčšinu ľudí to vyžaduje schopnosť ovládať svoj život a svoje okolie. Keď má človek pocit, že môže ovládať situáciu, je menej pravdepodobné, že bude prežívať emócie ako strach a paniku.

Dôležitosť kontroly nad vašimi emóciami

Krátky výlet do televíznych relácií, ktoré dnes ukazujú, ako sa mnohí ľudia cítia mimo kontroly a pokiaľ ide o problémy so správaním a emócie. Existujú celé reality show zamerané na ľudí s chemickou a alkoholovou závislosťou, sériovým podvádzaním, hromadením a všetkými spôsobmi správania. Existujú aj filmy, ktoré sa pokúšajú s humorom preberať vážne problémy s kontrolou emócií, ako napríklad „Anger Management“ s Adamom Sandlerom v hlavnej úlohe. Je zrejmé, že v spoločnosti existuje nerovnováha a potreba zmierenia, pretože toľko ľudí nemá kontrolu a nevie, ako tento stav riešiť.

Problém je, že tieto problémy sú príčinou mnohých nešťastí pre milióny miliónov ľudí. Ak človek nemá úplne kontrolu nad svojim životom, môže to viesť k rozvodu, depresii a dokonca k samovražde. Je takmer nemožné mať vždy všetko pod kontrolou, ale aj 80% miera emocionálnej a behaviorálnej kontroly by sa niekomu, kto v tomto oddelení zažíva vážny nedostatok, zdala ako raj.

Ako strata emocionálnej a behaviorálnej kontroly ovplyvňuje váš život

Neexistuje lepší pocit, ako byť organizovaný a mať úplnú kontrolu nad všetkým, čo sa deje vo vašom živote. To mu umožňuje žiť pokojne a môcť si vydýchnuť, keď čelí konkrétnym výzvam. Život však nie je taký jednoduchý a existuje mnoho prípadov, keď človek nemôže stratiť kontrolu.

Neschopnosť ovládať výdavky môže viesť k bankrotu a rozvodu. Neschopnosť potlačiť hnev môže viesť k hádkam alebo bitkám a právnym problémom. Chemická závislosť môže viesť k strate zamestnania a zdravotným problémom. Ak nevládzete, môže to mať veľa zlých účinkov, ktoré vám strhnú život tak, ako by ste si nikdy nedokázali predstaviť, kým nebude neskoro.

Niet pochýb o tom, že nedostatočná kontrola nad svojimi emóciami a správaním môže skomplikovať život vám i vášmu okoliu. Nervózni a úzkostliví jedinci nielenže zvyšujú stres sami v sebe, ale zvyšujú atmosféru stresu pre kohokoľvek v okolí. Je ľahké povedať si „nerobiť si starosti“ s vecami, ale ich uvedenie do praxe nie je vždy jednoduché. V skutočnosti nie je nikdy jednoduché, ak ste si z celoživotného zvyku robili starosti o čokoľvek a o všetkom, čo si môžete predstaviť. Získanie kontroly by malo byť vo vašom živote prioritou.

Problém pri získavaní kontroly je „ako“ to urobiť. Dôvodom, prečo sa veci rozpadávajú, je to, že jeden to mohol skúšať viackrát, ale nepoužívajú sa správne nástroje a techniky. To zase vedie k frustrujúcemu procesu stále dokola, pričom človek stále opakuje rovnakú akciu znova a znova, ale očakáva rovnaký výsledok.

Získanie kontroly je teda o úprave správania takým spôsobom, že v súčasných okolnostiach je možné vidieť výrazný rozdiel.