Transparentné vymývanie mozgov, Patty Hearst na súde, tresty za zločiny | Fact Check

Brainwashing transparentnosť vymývania mozgu obetiam manipulácii, aféra Patty Hearst na súde. V histórii ľudia tvrdili, že sa dopúšťali strašných krívd, pretože im vymyli mozog. Bola to ospravedlnenie ktorej by mnohí tvrdili, že dúfajú, že si zachránia vlastný život alebo sa dostanú preč z masovej vraždy alebo iného zločinu proti ľudskosti. Mohlo by to byť dokonca niečo také jednoduché, ako okradnúť inú osobu.

Transparentné vymývanie mozgov ako obrana na súde, Patty Hearst

Nech už išlo o akúkoľvek akciu, vymývanie mozgu bolo jednoduchou obranou, pretože obvineného zbavilo zodpovednosti za tento čin a bolo ťažké dokázať, či niekomu vymyli mozog alebo nie. O tom, či je možné prosby o brainwashingu použiť v obhajobe v súdnej sieni, je potrebné diskutovať.

Mnoho expertov má pocit, že vpúšťaním tejto obrany do súdnej siene by boli súdy zahltené falošnými tvrdeniami o vymývaní mozgu a zdrojov na dokázanie alebo vyvrátenie tejto obhajoby by bolo viac, ako by súdy dokázali zvládnuť. Napriek tomu bolo na súd predložených niekoľko prípadov, ktoré môžu preukázať platnosť vymývania mozgu ako obrany za spáchané zločiny.

Prvý príklad sa stal v roku 1976. Patty Hearstová, dedička veľkého vydavateľského majetku, použila obhajobu vymývania mozgu, keď sa postavila pred súd za bankovú lúpež. Začiatkom 70. rokov minulého storočia Hearsta uniesla SLA, Symbionská oslobodzovacia armáda a nakoniec sa pridala k tejto skupine.

Počas procesu Hearst oznámila, že bola najmenej niekoľko dní zatvorená v skrini po tom, ako ju uniesli. Keď bola v skrini, Hearst uviedla, že sa bojí o život, je brutálna, unavená a nie je najedená, zatiaľ čo ju členovia SLA bombardujú svojou ideológiou proti kapitalistickej krajine.

Do dvoch mesiacov od jej únosu si Patty zmenila meno a zároveň vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že jej rodina je „pigHearsts“, a potom sa objavila na bezpečnostnej páske banky, ktorú prepadávala spolu s tými, ktorí ju uniesli.

V roku 1976 sa Patty Hearst postavila pred súd za túto bankovú lúpež a obhajoval ju F. Lee Bailey. Na obranu sa tvrdilo, že Hearstovej vymyla mozog SLA. Toto vraj prinútilo Hearst spáchať zločin, ktorý by za žiadnych iných okolností nikdy neurobila.

V duševnom stave, v ktorom sa nachádzala pri vymývaní mozgu, nebola schopná rozpoznať rozdiel medzi správnym a nesprávnym a preto by nemala byť uznaná vinnou z bankovej lúpeže. Súd s touto analýzou nesúhlasil a namiesto toho ju uznal vinnou a umiestnil ju na sedem rokov do väzenia.

Len o niekoľko rokov neskôr prezident Carter zmenil jej trest, takže vo väzení strávila iba dva roky.

Prípad Lee Boyd Malvo

Ďalšou známou obranou na brainwashing je prípad Lee Boyd Malvo. Tento prípad používal obranu šialenstva vymývania mozgu a skončil v súdnych sienách asi 30 rokov po prípade Patty Hearst. V roku 2002 sa Lee Boyd Malvo súdil za úlohu, ktorú zohral pri útokoch ostreľovačov, ku ktorým došlo v okolí a vo Washingtone DC Malvo, ktorý mal vtedy 17 rokov a John Allen Muhammad nakoniec zabili 10 ľudí a zranili troch počas zabíjačky.

V tomto prípade sa tvrdilo, že mladistvému ​​Malvovi Mohamed vymyl mozog, aby spáchal zločiny. Rovnako ako v prípade Hearst, obhajoba tvrdila, že Malvo by tieto zločiny nespáchal, keby nebol pod kontrolou Mohameda.

Podľa príbehu na pozadí obrany, Malva opustila jeho matka na ostrove Antigua v Karibiku, keď mal 15 rokov. Muhammad sa s chlapcom stretol a v roku 2001 ho priviedol do USA. Mohamed bol v tom čase armádnym veteránom a snažil sa naplniť hlavu tínedžera víziami o blížiacej sa rasovej vojne.

Za týmto účelom bol Malvo vycvičený ako odborný strelec. Okrem zdieľania týchto myšlienok s Malvom Mohamed izoloval Malvo od ostatných, pričom bol ponorený do vitriolickej a výstrednej značky islamu, ktorú Mohamed dodržiaval, spolu s prísnym cvičebným režimom a diétou. Verí sa, že toto všetko bolo súčasťou procesu vymývania mozgov mladému Malvovi.

Obhajoba tvrdila, že kvôli času strávenému s Mohamedom Malvovi vymyli mozog a preto nebol schopný rozpoznať, čo je správne, a čo zlé. Napriek úsiliu obrany bol Malvo uznaný vinným a bol odsúdený na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. V samostatnom procese bol Mohamed odsúdený na trest smrti.

Zatiaľ sa nezdá, že by si vymmytie mozgu získalo veľkú podporu ako forma obrany v súdnej sieni. Na začiatku je príliš ťažké dokázať, že obžalovanému v prvom rade vymyli mozog. Ďalej je veľmi nepravdepodobné, že by niekomu vymyli mozog a obhajoba ho namiesto toho používa iba ako prostriedok na získanie ľahšieho trestu alebo odpustenia konania svojho klienta.

Mnohým porotám sa navyše zdá myšlienka brainwashingu úplne smiešna. Celkovo bude táto obrana v súdnej sieni zrejme rásť málo sily.


Vymytie mozgu a úplne transparente na Slovensku vidíme na plátkoch hlavný dennik a hlavné správy pod ochranou čarnográkoch, potomkov Hlinkovej gardy. Akurát len tieto dva plátky ho zaujímali pri vymazani z webu konšpirátori. Kto to nechápe, že prečo má kompletne vymytý mozog.

Stačí si prečítať články akými tam vymývajú mozgy čitateľom a diskutérom. Hotová Sodoma Gomora. Najprv bol každý liberálny fašista kto nechcel Sputnik vakcínu, teraz je každý liberálny fašista, kto chce Sputnik. KDH katolicí klamú až sa po kresťansky práši a ešte sa k tomu chvastajú, akí sú ortodoxní katolíci. Milujú blížného svojho len toho, ktorý nie je očkovaný 🙂

Ale milujú očkovaného mesíka, chmelára, lebo ich ťahajú za nos klamstvami, ako sa im zachce a kedy sa im zachce 🙂 To je tá transparentnosť. Klamať otvorene a verejne.